СПОКІЙНІ БАТЬКИ – СПОКІЙНІ Й ДІТИ

Багато дітей у підлітковому віці зі спокійних, лагідних перетворюються на некерованих, грубих.

Які ж причини грубості підлітків?

1. Агресивність фіксується, коли діти за соціальним і психологічним статусом не відповідають своєму вікові – ще не засвоїли правил спілкування та поведінки в суспільстві. Це часто трапляється в сім’ях, де дитина одна – є ризик, що вона виросте егоїстом.
  2. Спалах гніву, незадоволення виникають у відповідь на намагання дорослих принизити, образити, підкорити своїй волі.
  3. Агресивність може бути рисою характеру, яку дитина успадкувала. Таким дітям важко в будь-якому колективі. Грубістю може вважатися влучний гумор підлітка.

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ

• Уникайте конфліктів, щоб не провокувати свою дитину.
  • Зважайте на те, що дитина вже виросла і має право на свою думку, а грубість, можливо, - на намагання звільнитися від вашої опіки.
  • Найбільше підлітки не люблять батьківських повчань – тому ефективнішою буде спокійна, ввічлива розмова без категоричних оцінок і настанов.
  • Батьківський авторитет для дитини повинен бути непохитним. Якщо дорослі демонструють нестриманість, істерію, непослідовність – важко чекати від дитини кращої поведінки.

Підліток хоче відчути себе дорослим, самостійним, його дорослість виявляється у поведінці всупереч волі батьків. Коли підліток відчуває, що його думку поважають, радяться з ним, підкреслюють його значущість у сім’ї та школі, тоді він акцентуватиме увагу на своїй дорослості інакшим способом, поважатиме думку близьких.

Підлітку необхідне переконання, що він не байдужий для дорослих, його розуміють і намагаються допомогти у складній ситуації.