БАТЬКАМ ПРО ПІДЛІТКА

"Якими діти народжуються – ні від кого не залежить, але в наших силах зробити їх хорошими через правильне виховання." Плутарх

ЗАПОВІДІ БАТЬКАМ:

 1. Не навчайте того, з чим ви не обізнані, не соромтеся, якщо чогось не знаєте. Пообіцяйте з цим питанням розібратися й обов’язково це зробіть.
 2. Не сприймайте дитину як свою власність, не ростіть її для себе. Ваша мета – викохати її для життя серед людей.
 3. Довіряйте дитині. Розтлумачуйте те, що вона робить, із кращого, а не з гіршого боку. Залишайте за нею право на помилки. Тільки припускаючись помилок, дитина набуває вміння самостійно їх виправляти.
 4. Не ставтеся до дитини зневажливо. Людина з малечку повинна відчувати свою значущість. Лише тоді з неї виросте творча, впевнена в своїх силах, відповідальна особистість.
 5. Будьте терплячими, ставтеся терпляче до дитячих проривів: по-перше: розвиток особистості – випробування не лише для вас, батьків, але й для самої дитини. Виховуйте її вимогливою любов’ю. По-друге: ваша нетерплячість – ознака слабкості, перший показник невпевненості у собі.
 6. Будьте послідовні у своїх вимогах, однак запам’ятайте: успіх у вихованні досягається не покараннями, а стабільністю обов’язкових для виконання правил, спокійним тоном спілкування, неквапливістю.
 7. Потурбуйтеся проте, аби ваша дитина накопичувала досвід у спокійному темпі. Дозволяйте їй відпочивати від ваших розпоряджень, зауважень, наказів. Нехай син або донька потроху вчаться самостійно.
 8. Виключіть зі своєї практики вислів: «Роби, як я наказав», замініть цю форму вимоги іншою: «Роби, тому що не зробити цього не можна, це принесе користь». Дитина має звикнути діяти не за вказівкою (навіть батьківською), а тому, що це доцільно, розумно, потрібно для чиєїсь вигоди.
 9. Оцінюючи дитину, кажіть їй не тільки про те, чим ви особисто незадоволені, а й про те, що вас у ній радує. Ніколи не порівнюйте свою дитину із сусідською, з її друзями, однокласниками. Порівнюйте, якою вона була вчора та якою є сьогодні. Це допоможе швидше опанувати ази батьківської мудрості.
 10. Пам’ятайте, що для дитини ваше ставлення до своїх батьків є найкращим прикладом того, як треба ставитися до вас!
 11. Організовуйте сімейне життя таким чином, щоб не лише ви мали обов’язки перед дитиною, а й вона перед вами. Дайте їй зрозуміти, що ви також потребуєте її посильної допомоги.

ПРИТЧА «Не продаємо…»

Одна молода пара зайшла у крамницю дитячих іграшок, де довго оглядала на полицях ляльок, які плакали і сміялися, електронні іграшки, маленькі печі, що пекли торти і піци… . однак батьки ніяк не могли вирішити, що купити. До них підійшла ввічлива продавчиня, запитала, чим допомогти.

- Розумієте, - почала пояснювати жінка, - у нас маленька дівчинка, але ми цілими днями не буваємо вдома.

- Дівчинка, яка мало усміхається, - вів далі чоловік.

- Ми хотіли б купити їй щось, щоб її ощасливило, - говорила далі жінка, - навіть коли нас немає поруч. Щось, що б її розрадило, потішило, коли вона сама.

- Вибачте, - усміхається продавчиня, - ми не продаємо батьків.

5 шляхів до серця дитини (за Бруно Ферреро)

 1. Дотик.
 2. Час.
 3. Слова-заохочення (схвалення).
 4. Подарунок (спитайте, чого дитина хоче).
 5. Допомога.

Проблеми виховання в сучасній сім’ї:

 • Неузгодженість виховних впливів між подружжями;
 • Брак часу або небажання спілкуватися з дитиною;
 • Перекладання обов’язків;
 • Педагогічна неграмотність (незнання вікових особливостей);
 • Матеріальні негаразди;
 • Негативний вплив ЗМІ;
 • Втрата духовно-культурних цінностей;
 • Заохочення і покарання.Кiлькiсть переглядiв: 201

Коментарi