РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ З УСПІШНОЇ АДАПТАЦІЇ П’ЯТИКЛАСНИКІВ ДО НОВИХ УМОВ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

1 вересня. Початок нового навчального року. Для багатьох учнів та їх батьків це просто перехід у старший клас, а от для п’ятих класів – це інколи справжнє випробування!

Дорогі батьки, ваша дитина на порозі змін! Щоб адаптація пройшла успішно й швидко потрібно створити відповідні умови для навчання. І все залежить, звичайно, не тільки від вчителів та адміністрації, а в першу чергу від вас. Адаптаційний період – що це, і як з цим «боротися»? Процес звикання до шкільних вимог і порядків, нового для п’ятикласників оточення, нових умов життя розуміється як адаптація. Адже дитина в школі адаптується не тільки до своєї соціальної ролі, але перш за все до особливостей засвоєння знань у нових умовах.

Проблема адаптації виникає у дитини будь-якого віку, коли вона вперше поступає до дитячого садка або першого класу. Для такої дитини незвичне все: нове приміщення, незнайомі вчителі або учнівський колектив. Змінені звичні умови життя вимагають від учня перебудови раніше сформованого стереотипу поведінки. Така різка зміна усталених форм життя не завжди проходить без утруднень: викликає, насамперед, нервово-психічне напруження, а в деяких учнів супроводжується важкими емоційними переживаннями. У дітей в цей період можуть порушуватися сон, апетит, настрій. В деяких може простежуватися погіршення знань, що в свою чергу призводить до зниження оцінок, але це явище тимчасове. Умовно адаптаційний період можна поділити на три етапи:

  • - Час ейфорії. Цей період триває перші три тижні. Діти зустрічаються після літніх канікул. У них піднесений настрій, багато вражень, якими вони хочуть поділитися один з одним. Тому всі неузгодженості зазвичай злагоджуються.
  • - Спад позитивного настрою. Другий етап розтягується теж на два-три тижні. Учні вивчають новий матеріал, позитивний настрій зазвичай знижується. Тому сварити дуже строго за помилки не потрібно.
  • - Період стабільності. Зазвичай адаптаційний період завершується десь до кінця жовтня. Постійний розклад, розподіл ролей, нові вимоги зрозумілі – це настає період стабільності. І тоді можна зробити висновки, наскільки вдало він пройшов.

Кiлькiсть переглядiв: 439

Коментарi