7 фраз, які батьки повинні говорити своїм дітям

Це не означає, що ви повинні буквально виголошувати щодня наступні 7 фраз, слово в слово. Ні, користуйтеся ними виходячи з ситуації і, головне, старайтеся не просто говорити, а показувати це своїм дітям.

1. «Я вірю в тебе»

Одна жінка поділилася своєю забавною історією на цю тему. Вона говорила своєму трилітньому синові «Я вірю в тебе», і, очевидно, ця віра повернулася до неї, немов бумеранг. Одного дня вона довго шукала свої ключі від квартири. У певний момент вона просто завалилася на диван у відчаї, що не може їх знайти. Раптом вона відчула, як хтось смикає її за штанину: «Мамуся, я знаю, ти можеш знайти свої ключі. Я вірю в тебе!» Ці слова ніби то відкрили їй друге дихання. Вона відсунула комод — еврика! Ключі знайдені. Дійсно, фраза «Я вірю в тебе» має по-справжньому мотивуючу силу.

2. «Ніколи не здавайся»

Цією фразою можна підбадьорити дитя, розрядити обстановку, якщо виголосити її в підвищеному, злегка грайливому тоні. Ви повинні підштовхнути дитяти шукати вихід з ситуації. Як приклад можна описати історію тієї ж жінки і її трилітнього сина. Коли вони разом збирали пазли, маля старанно намагалося засунути один пазл в непідходящу ділянку картинки, при цьому повторюючи: «Ніколи не задавайся! Ніколи не задавайся!» Мама поправила його: «Ти не повинен задаватися, але, можливо, зараз ти робиш щось неправильно. У такому разі тобі потрібно зупинитися, обдумати свої дії і розробити нову стратегію. Якщо нічого не міняється, не дивлячись на твої старання, тобі необхідно знайти іншу дорогу досягнення мети — придумати нову стратегію, щоб отримати бажаний результат». Потрібно пояснити дитяті, як поважно не задаватися, а також що потрібно бути відкритим для нових рішень.

3. «Ми вчимося в процесі»

Ваше дитя повинне зрозуміти, що труднощі і помилки — це нормально. Постарайтеся навчити його не засмучуватися через невеликі помилки. Поважно нагадувати йому про це не лише в моменти поразок, але і перед важливими, відповідальними подіями і рішеннями в його житті.

4. «Кожен професіонал колись був учнем, як ти зараз»

Дуже поважно час від часу нагадувати вашому чаду, що кожна неперевершена в чому-небудь людина не була таким на початку своєї життєвої дороги. Нехай ваші діти зростають з розумінням того, що помилятися — це нормально. Програвати — це нормально. Боротися — це нормально. Ненормально — думати, що помилки, поразки і боротьба — це перманентні речі буття. Дитя повинне зрозуміти, що це лише міст для переправи до своєї мети, до своєї неперевершеної. Дайте зрозуміти своєму дитяті, що терпіння наполегливість і старання куди важливіші, ніж досконалість.

5«Поразка — це не вибір»

Говорите зі своїм дитям про те, що означає ця фраза. Поясните, що він повинен добиватися свого, будь-який досвід сприймати як урок і бачити в цьому не поразку, а нові можливості для свого «навчання» і нові стратегії. Поразка не може бути вибором. Вибір — це вчитися, зростати, відпускати те, що ми переросли, любити себе за наполегливість і вірити в свої сили.

6«Ти повинен вчитися на кожному синяку і кожному садні»

Кожного разу, коли ваше дитя робить щось не так, потрапляє в неприємну ситуацію, запитуйте його, чому він навчився на цьому досвіді. Поговорите з ним про це, поясните, що ми всі вчимося на своїх помилках, проколах, синяках і садні. Навчите його робити виводи з кожної ситуації.

7«Ти в безпеці. Ти оточений любов'ю і турботою»

Ви можете пригадати момент зі свого дитинства, коли ви відчували себе в безпеці, відчували любов і турботу довкола? Це моменти спокою і тепла, гармонії зі всім, що оточує дитяти. Украй поважно ростити дитяти в атмосфері любові і турботи, щоб він відчував себе в безпеці. Це позитивно впливає на його самооцінку, допомагає йому стати сильніше і хоробріше.

Кожен вечір, коли ви укладаєте свій маленький скарб спати, говорите йому: «Ти в безпеці. Ти оточений любов'ю і турботою». Говорите ці слова ніжно і спокійно, щоб вони запам'яталися йому і супроводжували, як ехо-камера, навіть в дорослому віці, щоб він міг їх пригадати в моменти стресу і труднощів.

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ З УСПІШНОЇ АДАПТАЦІЇ П’ЯТИКЛАСНИКІВ ДО НОВИХ УМОВ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
БАТЬКАМ ПРО ПІДЛІТКА

СПОКІЙНІ БАТЬКИ – СПОКІЙНІ Й ДІТИ

ЩО ПОТРІБНО РОБИТИ БАТЬКАМ ЩОДО УСПІШНОГО ПОДОЛАННЯ ЕМОЦІЙНИХ ПРОБЛЕМ ПІДЛІТКА
Кiлькiсть переглядiв: 402

Коментарi