Випускникам 9-х класів!

2014-06-06

Дирекція гімназії пропонує демонстраційний варіант завдання з математики по набору до 10 класу поглибленого вивчення математики на 2014-2015 навчальний рік

/Files/images/metodichna_robota/10.jpg

Щоб підготуватися до конкурсних випробувань з української мови по набору до 10-тих класів математичного та технологічного профілів на 2014-2015 навчальний рік і успішно їх пройти, пропонуємо демонстраційний варіант диктанту

ПОКЛИК БАТЬКІВЩИНИ

Іноді він бачив усе так виразно, що аж моторошно ставало, і тоді йшов до солдатів – земляків і слухав їхні балачки, в яких часто згадувались то Рудька, то Бабайківка, звідки були хлопці, і говорили вони знайомими з дитинства словами, а не тими, яких вже вивчилися в казармі. А іноді він просто силував себе, щоб виплив із закапелків памяті отой крутий вигин Орелі біля насипу, примушував себе пригадати, як пахне розімлілий очерет у спеку, і не міг.

А може, не тоді почалося, може пізніше? Як випадково в одного з солдатів побачив томик віршів рідною мовою, навмання розгорнув сторінки і прочитав : “…падає з дерев пожовкле листя, день уже в обіди догорів, кажуть, що вночі на передмістя осінь приблукала з хуторів”.

Він так і не повернув солдатові ті вірші.

І ось він дома, і все, що приходило до Ладька у спогадах, поруч, та дивна річ, воно виявилося блідішим у порівнянні з тим, що згадувалося : і степ не так виразно пахне, як уявлялося, і тісніший він. Може розорали за останні роки? А Оріль не змінилася. Зараз зверне вона праворуч до Бабайківки. До рідного села можна через діброву піти, а можна і кам’яним полтавським шляхом. (За О.Васильківським)


Кiлькiсть переглядiв: 155

Коментарi