Літературна вітальня «Рідні береги»

Завідуюча кабінетом Клюка Світлана Олександрівна – вчитель української мови та літератури, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, «старший» учитель.

Письменство красне не переведеться,
Бо в нашім краї ружою цвіте
До «рідних берегів» воно озветься,-
У слові переллється золоте.

Відкриття літературної вітальні «Рідні береги»,2009р.

/Files/images/kabneti/rdn_beregi/image14.jpeg

Мета: Ознайомлення учнів та громадськості із творами літератури рідного краю; популяризація доробку письменників – земляків; виявлення поетично обдарованої молоді і заохочення їх до творчості.

Напрями роботи:

• Ознайомлення із літературною спадщиною письменників-земляків.
  • Виявлення ще невідомих імен представників літератури рідного краю,дослідження і популяризація їх творчості.
  • Робота із творчою молоддю, допомога у редагуванні та виданні перших збірок літераторів – початківців із числа учнів гімназії.
  • Створення методичної бази для проведення уроків літератури рідного краю.

Стенд «Решетилівська земля пам’ятає кобзаря» – Перебування Кобзаря у Решетилівці в липні 1845 року. Цей факт підтверджують згадки в повісті «Близнецы» та два решетилівських малюнки, на яких назви містечка підписані авторською ручкою.

/Files/images/kabneti/rdn_beregi/image11.jpeg

Стенд «Корифеї рідного слова» - Гордість літературної спадщини рідного краю стали творчість Лауреата Національної премії ім. Т. Г. Шевченка прозаїка О. М. Дмитренка та літературознавця і письменника І.І.Пільгука. На стенді «Корифеї рідного слова» представлена творчість цих двох видатних письменників.

/Files/images/kabneti/rdn_beregi/image12.jpeg

Стенд «Літературна гордість краю» - У Решетилівці , мов у казковому фокусі, зібралися незглибна гідність рідної землі, довічна скарбниця бережливих поколінь, котрі з рук в руки надійно й тривко передають свій безмежний талант і вміння, «То приклад нам навіки» - писав наш видатний земляк, письменник – публіцист, лауреат літературної премії ім. Т. Г. Шевченка О. Дмитренко.

/Files/images/kabneti/rdn_beregi/image9.jpeg

Стенд «Не висихає джерело талантів»

Решетилівка у весняному смерканні,
Приміряє собі небо до лиця
І тамують подих у святім чеканні,
Творчістю наповнені серця
Їм потрібна чарівна сопілка,
Чи чар-зілля ,папороті цвіт,
І тоді народжується зірка,
Слова, що не в’яне сотні літ.

/Files/images/kabneti/rdn_beregi/image10.jpeg

Ми пишаємося цікавими творчими доробками поетів і прозаїків: О.Довгого–Степового, Г. Кошкалди, І. Цигана, В. Мошури, Ю. Іванова. Наші талановиті сучасники є постійними й бажаними гостями літературної вітальні.

Презентаційні матеріали:

/Files/images/kabneti/rdn_beregi/image5.jpeg

• Вивчення творчості В.М. Шкурупія у 7-11 класах під час уроків літератури рідного краю.
  • Майстерня високого слова. Презентація книги О. Довгого- Степового « У кожного своя стежина» .
  • «Я пізнав ціну життя…» Презентація книги В.Мошури « Шедіївська пастораль»
  • «Поверни мене, доле …» (урок – пам’яті О. М. Дмитренка)
  • Презентація книги М. Нечитайла «Дорога до щастя» (дітям війни присвячується) .
  • Література рідного краю. « Поетичне сузір’я Решетилівщини» .

Приємні миттєвості зустрічей:

Я пізнав ціну життя…Презентація книги В.Мошури «Шедіївська пастораль».

/Files/images/kabneti/rdn_beregi/image4.jpeg

Засідання РМО вчителів біології (2010 рік)

/Files/images/kabneti/rdn_beregi/image2.jpeg

Урок – пам’яті «Поверни мене, доле…» (Річниця пам’яті О.М.Дмитренка)

/Files/images/kabneti/rdn_beregi/image3.jpeg

Обласний семінар завідуючих РМК (2011р.)

/Files/images/kabneti/rdn_beregi/image1.jpeg