Науково-методична робота предметної комісії природничих дисциплін

Предметна комісія природничих дисциплін працює над науково - методичною проблемою «Формування вміння вчитися – один із факторів розвитку творчої особистості учня. Екологічна освіта і духовне виховання учнів.»

На засіданнях кафедри систематично проводиться вивчення нормативних документів Міністерства освіти і наук України, методичних листів , навчальних посібників, та новин методичної літератури, проводяться презентації курсової перепідготовки вчителів.

Протягом навчального року здійснюються експертно-дослідницькі перевірки та відстеження рівня освіченості учнів.

Першочерговими завданнями у роботі є : особистісно-орієнтоване навчання , активізація роботи зі здібними і обдарованими дітьми.

Результатом є досягнення дітей на районних та обласних олімпіадах . Зокрема переможцями районної олімпіади з хімії у минулому навчальному році стали Рафальський С. Чучко Я.,з біології – Танько І.,Сутула І., а Сутула І. за сумою балів олімпіади та екологічного проекту на обласному етапі посіла почесне 3-місце.

В 2010-2011н.р. учні гімназії особливо плідно попрацювали над науковими дослідженнями. Так наукова робота Кацітадзе І.у секції «Екологія» на обласному конкурсі – захисті учнівських робіт МАН відзначена дипломом ІІ ступеня, а робота Остапенко Ю. у секції «Медицина» відзначена дипломом ІІІ ступеня. Екологічний проект Кацітадзе І. на обласному конкурсі – захисті екологічних проектів посів почесне ІІ місце. Інна закінчила на відмінно Всеукраїнську біологічну школу і братиме участь у ІІІ - етапі захисту учнівських робіт МАН .

Учні гімназії брали участь у екологічних акціях і конкурсах. Робота гуртківців « Історико - краєзнавче дослідження парків Решетилівського району» у номінації «Парки – легені міст і сіл» відзначена дипломом ІІ-ступеня на республіканському рівні.

Щорічно проводиться робота по озелененню шкільного подвір’я та кабінету біології.

Систематично здійснюється поповнення методичного забезпечення кабінету біології новими методичними розробками.

Виготовлено нові стенди у біологічному кабінеті.

Учителі та учні створили і доглядають штучну екологічну систему «Акваріум» для спостереження за процесами життєдіяльності водних організмів.

З метою ознайомлення дітей з біологічним різноманіттям рідного краю проведено екскурсії до Устимівського дендропарку, Диканьського регіонального ландшафтного парку.

Протягом семи років учні гімназії проходять природничо-екологічну практику на базі РЛП Нижньоворсклянський .

Щорічно учителі організовують і проводять тижні природничих дисциплін.

На базі природничих класів створено екологічну агітбригаду «Зелене світло».

Учителі працюють над методами активізації діяльності учнів під час вивчення предметів природничого циклу , діляться досвідом роботи з обдарованими дітьми.

Значна увага приділяється питанням самоосвіти вчителів , надається допомога вчителям , що атестуються , молодим колегам.

Систематично проводиться обговорення методик комп’ютерних програм у навчально – виховному процесі.

Робота кафедри спрямовується на створення атмосфери відповідальності кожного педагога за кінцевий результат роботи.

На далі буде продовжено роботу по формуванню у дітей міцних знань з предметів природничого циклу , вихованню екологічного мислення та екологічної свідомості учнів.

Кiлькiсть переглядiв: 313

Коментарi