Науково-методична робота предметної комісії
історії та права

Науково-методична проблема над якою працює комісія: «Інтерактивні методи навчання та нові освітні технології як засіб досягнення історичних компетенцій учнів"
Участь у заходах.

Конкурс «Моя Україна – червона калина», «Веселі старти», «Посвята в гімназисти». Конкурс «Лелека» всеукраїнського рівня.

Протягом 2010-2011 н. р. учителі кафедри працюють над проблемою «Інтерактивні методи навчання та нові освітні технології як засіб досягнення історичних компетенцій учнів». Кожен учитель кафедри удосконалює свої знання, методичні ідеї. Учителі і учні створюють багато презентацій. Зокрема, учні старших класів під керівництвом Сутули Л.О., Горбач Т.В., Тищенко В.А. створили багато презентацій на історичні теми із курсу «Людина і світ» як один із видів заліків по темах. На кафедрі ведеться активна пошукова краєзнавча робота. Зокрема Ширшова Н.О. із гуртком «Стежинами рідного краю» кожного року отримує перемоги у різних конкурсах краєзнавчого спрямування.

В листопаді 2010 р. проведено декаду правових знань. Кафедрою проводяться заходи присвячені річницям знаменних подій. У вересні проведено тиждень гендерної політики серед учнів 9-11 класів.

Ефективність позакласної та позашкільної роботи

Конкурс «Моя Україна – червона калина», «Посвята в гімназисти», районний та обласний конкурс «Учень року».

Робота з методичного і технічного забезпечення навчально-виховного процесів

Завдання для тематичної роботи з історії 5-6 класи, з правознавства 10 клас, комп’ютерні презентації з всесвітньої історії 11 клас «Азія», «Східна Європа». Завдання для тематичного оцінювання 11 клас «Людина і світ», презентації на тему: «Людина і культура», «Людина і природа». Презентації «Розстріляне відродження» 10 клас, «Культура XVIII-XIX ст.» 9 клас, «Голодомор 1932-1933 рр.», папка «Кросворди» 9-10 клас.

Нові програми, курси.

Комп’ютерні презентації для 10 класу правознавство, історія 10 клас, світова література 10 клас.

Протягом 2012-2013 н. р. учителі предметної комісії історії та правознавства продовжували працювати над науково-методичною проблемою інтерактивні методи навчання та нові освітні технології як засіб досягнення історичних компетенцій учнів.

Керівником кафедри у цьому році є Горбач Т.В., а секретарем – Сутула Л.О. За перший і частину другого семестрів всі учителі поповнили кабінет історії своїми розробками: Сутула Л.О. – каталог мультимедійних презентацій, Гмиря І.О. – посібник учням 11-х класів при підготовці до ЗНО з історії, Горбач Т.В. – диск з мультимедійними презентаціями з всесвітньої історії по темі «Культура» (6-11 класи), Ширшова Н.О. – посібник на допомогу вчителям історії «Рік Дракона в історії Решетилівки» та «Рік Змії в історії Решетилівки».

Ширшова Н.О. разом з учнями історико-краєзнавчого гуртка «Стежинами рідного краю» брали участь у багатьох районних, обласних та Всеукраїнських історичних заходах та конкурсах.

Учителі предметної комісії готували учнів до участі в предметних олімпіадах, конкурсі захисті МАН (Ширшова Н.О.). Результатом цього стали перемога в районній олімпіаді з історії Остапенко Ю. (11-Б клас) та друге місце Дідківська В. (11-Б клас), учні Кошової В.М.; перемога в районній олімпіаді з правознавства Остапенко Ю. (11-Б клас), учениця Горбач Т.В., та її друге місце в обласній олімпіаді.

Іде підготовка до участі у всеукраїнському історичному конкурсі «Лелека».

З 18 по 22 лютого учителі предметної комісії провели тиждень правових знань.

Підсумки проведення тижня правових знань в Решетилівській гімназії імені І.Л. Олійника 18-22.02.2013

Тиждень правових знань включав різноманітні бесіди, інформаційні хвилинки для учнів всіх класів. Протягом тижня під час великих перерв функціонувала виставка літератури, періодики, матеріалів на правову тематику, про права, свободи та обов’язки людини, дитини. (фото 6)

З вівторка по п’ятницю лекторська група 10-х класів у складі Кулик Тетяни (10-Б), Косенко Лізи (10-Б), Рак Оксани (10-В) та Гутовської Дарії (10-В) проводили правові інформаційні хвилинки для учнів 5-8 класів. Діти уважно слухали та давали відповіді на запитання лекторів.(фото 1,2)

Серед учнів 5-6 класів протягом тижня проводився конкурс «Я і мої права». На кінець тижня всі малюнки були виставлені на огляд у фоє гімназії на 2-х великих стендах. Активність учасників вразила журі у складі вчителів історії та правознавства І.О. Гмирі, Н.О. Ширшової, Т.В. Горбач. Важко було визначитися з кращими малюнками, переможці були відзначені грамотами на щотижневій загальногімназійній лінійці (фото 3).

В рамках тижня відбулася зустріч учнів старших класів (10-Г та 11-А) з представниками правоохоронних органів в центральній районній бібліотеці. Також перед гімназистами виступила провідний спеціаліст Решетилівського РУЮ Дмитренко Ю.Ю., а бібліотекарі організували змістовний захід. Було проведено тематичну класну годину в районному інтернет-центрі ЦКД «Оберегу» де Денисенко Л.В. презентувала захід по темі «Право, свободи та обов’язки дитини» з переглядом відеороликів.(фото 4)

Учні 7-9 класів працювали над розв’язанням кросвордів правознавчої тематики «Час Феміди». Всі справилися успішно з роботою (фото 5).

Старшим класам гімназії (8-11) протягом тижня була запропонована правова вікторина. Результати юних правознавців вразили журі (див. додаток). Також старшокласники створили комп’ютерні презентації по темі «Права та свободи людини», які можуть зацікавити прихильників Феміди.

Питання для вікторини, кросвордів підготовані учителем історії та правознавства Горбач Т.В. Учителі предметної комісії з історії та права підготували на допомогу класним керівникам гімназії матеріали для тематичних класних годин по правовій тематиці.

Результати конкурсу малюнків для учнів 5-6 класів

«Я і мої права»

П’яті класи

Перше місце Кіптіла Інна – 5-Б, Шут Катерина – 5-А

Друге місце Пилипенко Олександр – 5-Б, Чех Юлія – 5-Б

Третє місце Богушевська Валерія – 5-Б, Варшавська Єлизавети – 5-Б

Шості класи

Перше місце Захарчук Наталія – 6-А, Гайдук Олесь – 6-Б

Друге місце Москаленко Тетяна – 6-Б, Омельченко Максим – 6-А

Третє місце Новохатній Тарас – 6-Б, Арендаренко Вікторія – 6-Б

Найактивнішим учасником визнано Москаленко Тетяну – 6-Б клас.

Найактивніший клас, учасник конкурсу малюнків – 5-Г клас

За активну участь у конкурсі малюнків відзначені учні 9-В класу

Результати конкурсу кросвордів серед учнів 7-9 класів

«Час Феміди»

Сьомі класи

Перше місце 7-Б, 7-В класи

Друге місце 7-А клас

Восьмі класи

Перше місце 8-А, 8-Б класи

Друге місце 8-В клас

Дев’яті класи

Перше місце 9-А клас

Друге місце 9-Б, 9-В класи

Третє місце 9-Г клас

Результати правової вікторини серед учнів 8-11 класів

Восьмі класи

Перше місце 8-А, 8-Б класи

Друге місце 8-В клас

Дев’яті класи

Перше місце 9-А , 9-В класи

Друге місце 9-Б,

Десяті класи

Перше місце 10-А, 10-В класи

Друге місце 10-Г клас

Третє місце 10-Б клас

Одинадцяті класи

Перше місце 11-Б клас

Друге місце 11-А клас

Третє місце 11-В клас

Новини предметної комісії вчителів історії та правознавства

 1. Під час осінніх канікул організовано екскурсію учнів 10-11 класів до м. Львів та м. Яремче.
 2. Учителі Ширшова Н.О. та Горбач Т.В. прийняли активну участь в заходах по відзначенню 70-річниці з дня визволення Києва від німецько-фашистських загарбників:
  • Виставка тематичної літератури
  • Перегляд відеоролику
  • Флеш-моб
  • Тематичні інформаційні хвилинки по класах гімназії.
 3. Відзначення 80-річчя голодомору 1932-1933рр.
  • Тематичні інформаційні хвилинки по класах гімназії
  • Година спілкування для учнів 10-х класів «Хлібна гільйотина: щоб пам’ятали» (Горбач Т.В.)
 4. 09.12-13.12 2013р. вчителі предметної комісії провели тиждень історії та правознавства .
 5. 20.12.2013р. Кошова В.М. започаткувала «відкриті сторінки музею» .

/Files/images/storya/foto_storya/IMG_3512.JPG/Files/images/storya/foto_storya/IMG_3545.JPG/Files/images/storya/foto_storya/IMG_3610.JPG/Files/images/storya/foto_storya/IMG_3651.JPG/Files/images/storya/foto_storya/IMG_3657.JPG/Files/images/storya/IMG_0969.JPG/Files/images/storya/IMG_0972.JPG/Files/images/storya/IMG_3558.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 299

Коментарi